Dodany: 2010-11-25 12:10:09

Kto może ubiegać się o dotacje unijneOstatnimi czasy, bardzo popularne stało się pozyskiwanie środków unijnych. Dotacje z Unii – bo o nie właśnie chodzi, mogą otrzymać określone grupy osób.

 

Dlatego też dotacje z unii zostały podzielone na kilka programów. Każdy z nich ma inny cel. Kto więc właściwie może ubiegać się o dotacje z Unii?. Tak naprawdę ciężko to określić. Wszystko zależy od tego, co chcemy zrobić. Pieniądze mogą otrzymać zarówno miasta, wielkie przedsiębiorstwa, jak i przeciętny Kowalski. I właśnie na takich dotacjach chciałbym się skupić. Otóż, najczęściej wykorzystywaną przez społeczeństwo możliwością, stała się ostatnio dotacja na rozkręcenie własnego biznesu.

 

Aby otrzymać taką dotację, należy spełnić określone warunki. Po pierwsze, najłatwiej nam będzie, gdy będziemy osobą bezrobotną. Częste pytanie, jakie pojawia się na forach, to to, czy student zalicza się do tego grona. Otóż tak, jednak nie każdy. Student, może być zarejestrowany jako bezrobotny, tylko wtedy, kiedy studiuje w systemie zaocznym. Pamiętajcie jednak, że to nie wszystko. Aby otrzymać naprawdę spore pieniądze, trzeba przedstawić dobry pomysł, poparty wieloma stronami analizy – czyli prościej mówiąc, porządnym biznesplanem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto może ubiegać się o dotacje unijne
Nick: